Özel Stand Onayı;

9 -10. Salonlarda stand yüksekliği 4 metredir. 9-10 salonlar giriş sağ ve sol balkon altı stant yüksekliği için teknik bölümden bilgi ve onay alınması gerekmektedir. (0212 604 50 50) zekeriya.aydogan@voli.com.tr
Özel standlarda standların her kenarının % 50 oranında açık olmak zorundadır. Bir kenarını komple duvar yaparak arka tarafını karanlık kör nokta haline getirilmesi yasaktır.
–     9-10 fuaye stand yüksekliği 2.80 cm. dir.

–   Fuaye alanlarında özel stantlarda demir konstrüksiyon, demir kesim, kaynak işleri ve boya yapılmasına izin verilmemektedir.

–     11. salon stand yüksekliği 3.50 cm. dir. 11. Salon fuaye stand yüksekliği 3.50 cm. dir.(Özel standlar için)

Standların birbirine komşu olan duvarlarının 2.50 cm’den daha yüksek olan kısımlarının arka kısımları düz ve nötr bir renk ile kaplanması veya boyanması gerekir. Örnek, beyaz kumaş, baskısız düz renk vinil, boya vs. bu alanlarda katılımcıların herhangi bir şekilde kendilerine ait logo, görsel, slogan, vs. kullanması yasaktır.

Hazırlanan stand çizimlerinin organizatör yetkilisi tarafından yazılı olarak onaylanması gerekmektedir. Onaysız projelerin kurulumuna kesinlikle izin verilmeyecektir. Projelerin onaylanması için standın tüm ölçülerinin okunabilir olduğu çizimlerin en geç fuardan 1 ay öncesine kadar zekariya.aydogan@voli.com.tr adresine e-mail olarak iletilmesi gerekmektedir.
Bu onay yukarıda belirtilen hususlara uyulup uyulmadığının kontrolü içindir. Elektrik, mekanik, mimari, vb. uygulamalar tamamen katılımcının sorumluluğundadır.

Hava, Su, Elektrik Hat Kullanımı;
Organizatör elektrik, su ve hava tesisatlarını katılımcı tarafından belirtilen yerlere çekmek ile yükümlüdür. Bu tesisatların stand içi dağılımını ve bağlantısı katılımcı veya mimarlık firmalarına aittir. Bu işleri yapacak yetkili personel gerekli bilgi ve belgeye sahip olmalıdır. Elektrik, hava ve su bağlantı talepleri kurulumdan 1 ay önce organizatör firmaya iletmek zorundadır. Taleplerin katılımcı firma tarafından talep edilmesi gerekmektedir.

11.salonda hava ve su bağlantısı bulunmamaktadır.

Stand Alanının Kullanımı;
Katılımcılar için tasarlanan standların tamamen stand alanının içinde kalacak şekilde tasarlanması gerekmektedir.

Sergilenen makinaları ve ekipmanlar, aydınlatma armatürleri, reklam tabelaları, stand yapısal uzantılar.
Konsollar, plazma tv türü ekipmanlar,
Tanıtım metaryalleri; maskot, Roll up, broşürlük vb.
Stand taban alanının dışına taşacak olan her türlü nesnenin kullanımı kesinlikle yasaktır.

İki Katlı Standlar ve Diğer Özel Yapılar;
İki katlı yapıların yük taşıma kapasitesi, statik dayanımı, yapısal güvenliği katılımcının ve varsa taşeron katılımcının sorumluluğundadır. Bu tür yapıların yetersiz yük taşıma kapasiteli modüler sistemler veya düzgün hesaplama yapılmadan kurulum yapılması nedeni ile doğacak her türlü zararın tazminatı katılımcı tarafından karşılanacaktır.

Fuar Alanı Tavanlarının Kullanımı;
Salonların tavan konstrüksiyonunun kullanımında nesnelerin tavan konstrüksiyonundan destek alınarak asılmasına izin verilmemektedir. Fuar alanı konstrüksiyonu teknik olarak destek, asım ve yüklemeye uygun inşaa edilmemiştir.

Stand alanının üstüne denk gelen bölgelere, ölçüleri ve özellikleri organizatör tarafından belirtilen banner ve afişler ücretli olarak asımına organizatör ile koordineli bir şekilde kurulumun ilk günü organizatöre teslim edilmek şartı ile, organizatör tarafından asımı sağlanacaktır.

salonda tavan kontrüksiyonu uygun olmadığı için banner veya afiş asımına izin verilmemektedir.

Cam ve Akrilik Malzemelerin Kullanımı;
Standlarda kullanılacak cam ve akrilik nesnelerin kullanım yerlerine göre yeterli kalınlıkta ve gerekli güvenlik koşullarını karşılar nitelikte olması gerekmektedir. Bu tip nesnelerin açıkta kalan kenarlarının kesiciliğinin giderilmiş olması gerekmektedir.

Stand İçi Etkinlikler;
Stand içi etkinliklerde ses yükseklik üst sınırı 60 dBA dır. organizatörün 70 Dba’nın üzerinde gürültü kirliği yaratan firmaları bir kez uyardıktan sonra gürültünün devam etmesi halinde stand elektriğini kesme yetkisi vardır. Bu uygulamadan doğacak zararlardan organizatör hiçbir şekilde sorumlu olmayacaktır. Katılımcı fuar esnasında yapacağı müzik etkinliği hakkında organizatöre bilgi vermesi gerekmektedir.

Katılımcı fuar esnasında yapacağı ürün uygulama ve gösterilerinde stand içi kazalara karşı gerekli güvenlik

Tedbirlerini almakla yükümlüdür.

Catering, Lojistik ve Ürün Tanıtımı;
Fuar alanında ziyaretçileriniz için standınızda sunacağınız küçük ikramlıklar ve alkolsüz içecekler serbesttir. Ancak İFM kararı ile katılımcı personel ve stand görevlileriniz için dışarıdan yemek siparişi verilememektedir.  Fuaye alanı içerisinde yer alan catering firmasından hizmet alınmaktadır.
Stand kurulum ve fuar süresince tüm yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayarak, standınıza hızlı ve rahat bir biçimde yiyecek içecek servisi sağlayacaktır.
Kokteyl ve ikram menüleri hakkında bilgi için FUAYE RESTAURANT

İletişim bilgileri;

Ersin Doğruer +90 532 520 5353 catering@expofood.com.tr

Fuar alanı resmi SCHENKER ARKAS lojistik firması fuar alanı ve salon içlerinde yapılacak olan vinç, forklif, ve işçi ihtiyaçlarını karşılamak için organizatör tarafından yetkilendirilerek hizmet vermektedir.

Schenker Arka iletişim bilgileri;
Sertaç Yolcu +90 533 504 68 12 – sertac.yolcu@schenkerarkas.com.com.tr

Taylan Öztürk +90 535 223 57 72 – taylan.ozturk@schenkerarkas.com.tr

Katılımcı firmalar tanıtımlarını kendi stand alanı içinde yapmak durumundadır. Stand alanı dışında yapılacak tanıtım çalışmaları için organizatörün iznine tabiidir. (Maskot, broşür dağıtımı vb)

Salon Yapısına Müdahale;
Salonlarda binaya zarar verecek şekilde delik açılması, boya yapılması, kaynak yapılması ve benzeri işlemlerin yapılması ile salon yapısının değiştirilmesi yasaktır. Her hangi bir uygulama sonucunda ortaya çıkacak olan tamirat ve tadilat masrafları organizatör tarafından katılımcıya fatura edilir.

Stand Sökümü;
Katılımcılar ve mimarlık firmaları stand alanını söküm sonrasında kendilerine ilk teslim edildiği gibi boş ve temiz olarak teslim etmek zorundadır. İnşaat sırasında ve sonrası ortaya çıkacak moloz ve yıkıntıların alandan temizlenip atılması ve alanın temiz olarak teslim edilmesi katılımcıların ve yetkilendirdikleri taşeron firmaların sorumluluğundadır. Stand söküm esnasında;

Moloz ve yıkıntıların alandan alınmaması durumunda organizatör alanda bırakılanların fotoğrafını çeker ve kendi taşeronu ile yapılan işi katılımcı firmaya işçilik ve nakliye bedeli olarak fatura eder.