Fuar Sonuç Raporları

4. Uluslararası Hırdavat Fuarı Profesyonel Alıcılarla Gerçekleşti

12 – 15 Mart 2020 tarihleri arasında, İstanbul Fuar Merkezi’nde 9. ve 10. Salonlarda dördüncüsü düzenlenen Uluslararası İstanbul Hırdavat Fuarı başarı ile sonuçlandı.

Pazarın büyüklüğü göz önüne alındığında eksikliği çok net hissedilen “İstanbul Hırdavat Fuarı”, hırdavat ve nalburiye sektörünün tek ihtisas fuarı olma özelliği ile 164’ü yurtiçi 2’si yurtdışı olmak üzere toplamda 166 katılımcının iştirak ettiği ve toplam 6 bin 308 ziyaretçinin takip ettiği ticari bir arena oldu.

Türkiye’de faaliyet gösteren hırdavat üreticilerinin kalitelerini artırma, marka olma, yeni pazarlarla tanışma isteği ve Voli Fuar’ın spesifik fuarlardaki başarıları, sektörün fuarı sahiplenmesinde büyük rol oynadı. Ana basın sponsorunun Nalbur Teknik Dergisi, Karbosan’ın platinium sponsor, Bosch Elektrikli El Aletleri, Eltos El Aletleri ve Uğur Hırdavat’ın Gold sponsor olduğu, İstanbul Hırdavat Fuarı’na sektör liderleri de en büyük desteği verdi.

Tüm paydaşlar bir araya geldi

Üreticiler, tüketiciler, satın almacılar, uygulamacılar, yurtiçi ve yurt dışı temsilcileri…

Kısacası sektörün tüm mensupları, Hırdavat Fuarı’nda bir araya geldi.

4. Uluslararası İstanbul Hırdavat Fuarı, eğitici sunum ve aktiviteleri, eğlenceli stant şovları ve katılımcı firmaların canlı performansları ile ziyaretçilere unutulmaz anlar yaşattı. Elektrikli el aletleri, boya, iş güvenliği, aşındırıcılar, makine vb. birçok alanda 160’ın üzerinde katılımcı üst ürün grubu ile ürünlerini sergileyen katılımcılar, yeni iş sezonuna da heyecan verici bir başlangıç yapmış oldu.

6 bin 308 ziyaretçi

Dünyada yaşanan Korona virüsü olumsuzluğuna rağmen 4 gün boyunca toplamda 6308 ziyaretçiyi bir araya getirerek başarılı bir organizasyonla kapanışını yaptı.

Libya, Azerbaycan, Mısır, Tunus, Fas, Kosova, Lübnan, Mısır, Filistin, Ürdün, Fransa, KKTC, Özbekistan, Kazakistan, Zambia, Arnavutluk, Makedonya, Ukrayna, Suudi Arabistan, Cezayir, Mauritius, Avusturya, Senegal, Romanya, Hırvatistan, Somali, Bulgaristan, Bosna Hersek, Venezuela, Moldova, Belçika, Güney Afrika, Birleşik Arap Emirlikleri, Rusya, Çek Cumhuriyeti, Sırbistan, Hırvatistan, Nijerya, Birleşik Krallık, Yemen, Kırgızistan, Zimbabwe, İsrail, Sudan, Hollanda, Hindistan yoğunlukta olmak üzere birçok 50 yi aşkın ülkeden misafirlerini ağırlayan fuara, yurtiçi illerinden de yoğun katılım gerçekleşti.

Organizasyona İzmir, Konya, Ankara, Kocaeli, Bursa, Adana, Tekirdağ, Samsun, Gaziantep, Sakarya, Zonguldak, Denizli, Kayseri, Mersin, Balıkesir, Şanlıurfa, Antalya, Düzce, Diyarbakır, Batman, Malatya, Çanakkale, Sivas, Trabzon, Hatay, Manisa, Afyonkarahisar, Erzurum, Van, Çorum, Amasya, Kütahya, Aydın, Mardin, Nevşehir, Uşak, Bartın, Eskişehir, Kastamonu, Kırklareli, Yozgat, Aksaray, Muğla, Şırnak, Bilecik, Elazığ, Giresun, Kahramanmaraş, Rize, Erzincan, Niğde, Adıyaman, Ağrı, Iğdır, Karabük, Kırşehir, Osmaniye, Sinop, Tokat, Burdur, Muş, Siirt, Yalova, Karaman, Kars, Artvin, Bayburt, Bitlis, Bolu, Kilis, Ordu, Diyarbakır, Şırnak, Isparta, İstanbul, Kırıkkale olmak üzere 81 ilden ziyaretçi geldi.

İstanbul Hırdavat Fuarı tüm alanlarda tanıtıldı

Voli Fuar, organizatörü olduğu İstanbul Hırdavat Fuarı ile ilgili yaptığı açıklamalarda şunları belirtti:

Fuarın başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için yoğun bir çalışma dönemine giren ekibimiz; aynı zamanda sektörel dergi yayıncısı olmamız nedeniyle bilgiye ulaşmakta zorlanmadı. Aylık periyotlarla yayınlanan Nalbur Teknik dergisi, fuarın ana basın sponsoru oldu ve hazırlık aşamasından itibaren fuarla ilgili her türlü gelişmeyi okuyucularına duyurdu.

Bugüne kadar çıkardığımız dergilerle tüm sektörü kucaklayan yayıncılık anlayışımız, fuarımızda bizim en büyük destekçimiz oldu. Gerek dergimiz müşterileri gerekse okuyucuları fuarımızı öncelikli ziyaret eden kitle oldular.

Ayrıca tüm resmi makamlar, web siteleri, sektörel dokümanlar ve dergiler aracılığıyla da bu bilgiler desteklenmeye çalışıldı.

Dünyanın en önemli hırdavat fuarlarını ziyaret ederek ziyaretçi pazarlaması yapıldı ve yabancı ziyaretçiye yönelik kampanyalar düzenlendi. Fuar davetiyesi olarak toplam 200 bin Adet davetiye dağıtıldı.

Nalbur Teknik Dergisi, tüm datasına mailingler yoluyla ulaştı. Ve tüm bunların haricinde medya çalışması ile ulusal ve yerel tüm TV, Radyo, Gazete ve dergilerde fuar öncesi, fuar açılışı ve sonrası olmak üzere haberlerimizin ve reklamlarımızın başarılı bir şekilde yer alması amaçlanmıştır. Bu amaçla; TV kanalları, haber ajansları, gazete reklamları, sektörel yayınlar ve Google reklamları ile çok sayıda kitleye ulaşıldı.

Sanayinin merkezi konumundaki site ve Organize Sanayi Bölgeleri’ne afişler asıldı ve pano, pankart uygulamaları gibi çok çeşitli tanıtım faaliyetleri yürütüldü.

0
TOPLAM ZİYARET

164

Yerli Katılımcı Sayısı

473

Yabancı Ziyaretçi Sayısı

166

Katılımcı Firma