İstanbul Hırdavat Fuarı 2021’de, Bölgesindeki Tek Fuar Olacak

İstanbul Hırdavat Fuarı 2021’de, Bölgesindeki Tek Fuar Olacak

Dünya ticaretinin Orta Doğu, Afrika, Türk Cumhuriyetleri ve Asya’ya açılan kapısı Türkiye’nin hırdavat ve nalburiye sektörüne yönelik tek fuarı olan İstanbul Hırdavat Fuarı 27 – 30 Ekim 2021 tarihinde kapılarını açacak.

Tüm sanayi kolları ile ortak bağı olan ve çarkın dönmesini sağlayan Hırdavat ve nalburiye sektörü; inovasyon, yenilik ve çeşitlilik konusunda dünya çapında bir dinamizme sahip.

Bu büyük ticari hacim ön görüldüğünde son 4 yıldır dünya markalarının son ürünleri, yerli ve yabancı üreticilerin geliştirdiği tüm yeni ürünlerin sergilendiği önemli bir ticari arena olan İstanbul Hırdavat Fuarı tüm sektör profesyonellerini 5. kez bir araya getirmeye hazırlanıyor.

5 yıldır bu büyük eksikliği tamamlayan Uluslararası İstanbul Hırdavat Fuarı; son kullanıcıdan ötesinde üretici, toptancı, perakendeci, bayii ve yapı market satın alma profesyonellerinden oluşan ziyaretçi kitlesi ile önemli ticari arenayı oluşturuyor.

27-30 Ekim 2021 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını açacak olan fuar;

  • Elektrikli ve mekanik el aletleri ve aksesuarlarından kaynak makinaları ve elektrotlarına,
  • D.I.Y. (kendin yap) ürünleri, zımpara ve çivi makinaları ve aşındırıcılara;
  • lazer aletleri ve iş güvenliği ekipmanlarından izolasyon, yalıtım ve tecrit malzemelerine,
  • boyacı ve kilit aksesuarlarına kadar çok büyük bir ürün çeşitliliği sunuyor.

5. kez kapılarını açacak olana fuarın proje müdürü Zülküf Karadayı konu ile ilgili açıklamasında;

“Ülkemiz 80 milyonu aşan nüfusu ve güçlü sanayisiyle şüphesiz ki kendi başına gelecek vaat eden bir pazar ve ayrıca komşu ülkeler de göz ününe alındığında çok daha geniş bir pazara ulaşım imkanı sağlıyor. Hırdavat ve nalburiye sektörünün Orta Doğu, Afrika, Türk Cumhuriyetleri ve Asya’ya açılan kapısı halini alan ve 5. yılında sizlerin de büyük katkısı ile artık gelenekselleşen İstanbul Hırdavat Fuarı bölgenin en önemli ticari arenası olmayı başarmıştır.

Geçen yıl ki fuarımızda pandeminin ilk haftasında olmasından kaynaklı olumsuz etkilere rağmen katılımcılarımıza verdiğimiz sözü yerine getirerek ihracat ve iç piyasa hedefine yönelik ticari bağlantılarını geliştirdiklerini duymak bizleri çok mutlu etmiştir.

2021 yılında da bu bilinçle çalışmalarımızı büyük bir heves ve şevkle yürüttüğümüzü bilmenizi isteriz. Tüm yaşananlara rağmen siz paydaşlarımızın ve tüm nalbur ve hırdavat camiamızın bu büyük buluşmaya enerjilerini yitirmeden odaklanması en büyük dileğimizdir. Ayrıca yaşanan pandeminin ekonomimize yansıttığı olumsuz etkinin azaltılması ve sektöre katkı sunmak adına 2021 yılında 3 gün olan fuar gününü 4 güne çıkartarak yüksek faydayı sağlamayı hedefliyoruz.”  dedi.

2021 yılı hazırlıklarını tüm hızıyla sürdüren İstanbul Hırdavat Fuarı’nda üretim verimliliğini ve rekabeti artırmayı hedefleyen kobileri ile sektördeki yeni teknolojileri yakından görmek ürün ve hizmet konusunda bilgi sahibi olmak isteyen sektör paydaşlarımızla buluşmayı heyecanla bekliyoruz.

Daha Fazla Bilgi İçin;

Kurumsal İletişim Müdürü

Tel: 0212 604 5103

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir